De ce Diginesis?

Suntem o echipă de specialiști IT, tineri și pasionați de tehnologie. Principala noastră motivație este de a rămâne în contact cu noile tehnologii, în timp ce furnizăm proiecte de succes cu care ne mândrim.

Suntem continuu interesați de persoane talentate, care își doresc o carieră în domeniul IT.

  • Sunteți dornici să vă dezvoltați într-o companie ghidată de pasiunea de a dezvolta și livra soluții IT de ultimă generație?
  • Vă doriți o carieră plină de recompense?
  • Aveți nevoie de oportunități pentru a vă dezvolta competențele si abilitățile?

Diginesis consideră că abilitățile unice, diversitatea și efortul continuu trebuie răsplătite. Contactați-ne pentru detalii specifice job-ului care vă interesează.

Mediul de lucru

Suntem în permanență interesați de persoanele talentate care vor să avanseze în carieră și doresc să facă diferența.

Diginesis oferă un mediu de lucru motivant prin instruirea corespunzătoare, oferind condiții pentru dezvoltarea profesională și a carierei. De asemenea, recunoaștem contribuția individuală în companie.

Posturi disponibile

Tehnician Controlul Calității

Responsabilităţi:

  • Participare la toate activitatile proiectului pe intreaga durata a proiectului (analiza, estimare, planificare, development, testare, documentatie, livrare). Intelegerea cerintelor functionale si non-functionale
  • Asigurarea ca cerintele de business sunt corect mapate cu specificatiile functionale
  • Intelegerea si verificarea documentelor create pe parcursul proiectului: cerinte de business, specificatii de programare, documentatii de produs (help, ghiduri de instalare, etc)
  • Crearea scenariilor de testare, mentinerea si executia lor
  • Proiectarea, crearea si mentinerea mediilor de testare
  • Inregistrarea si monitorizarea defectelor si a ideilor de imbunatatire
  • Investigarea incidentelor de suport, testarea hot-fix-urilor si patch-urilor

Cerinţe:

  • Absolvent al unei facultăţi de profil tehnic
  • Cunostinte avansate in administrare sisteme de operare Windows
  • Experienta in interogarea bazelor de date SQL
  • Bune abilităţi de comunicare
  • Capacitate de analiză şi sinteză, fire responsabilă şi proactivă
  • Capacitate şi dorinţă pentru asimilarea rapidă de cunoștințe noi
  • Bune abilități de organizare, de respectare a termenelor limită
  • Cunostinte de limba engleza la nivel mediu

Constituie avantaje:

  • Experienţă în domeniul testării serviciilor software
  • Cunoştinţe în domeniul testării automate

Beneficii:
Program de lucru flexibil. Stabilitatea unei companii în continuă expansiune. Un mediu de lucru dinamic şi competitiv, bazat pe colegialitate.

Ne puteți trimite CV-ul dumneavoastră însoțit de scrisoarea de intenție la contact@diginesis.com și vă vom lua în considerare.